Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 12.08.2019 18:55
  • Son Güncelleme: 12.08.2019 21:14

KYK yurt burs başvuruları başladı mı? ne zaman başlayacak?

YKS tercih sonuçları kısa bir süre önce ÖSYM tarafından erişime açıldı. Yerleştirme sonuçlarına göre şehir dışında üniversite kazanan öğrenciler KYK yurt başvuruları hakkında bilgi edinmek istiyor. Ayrıca KYK burs başvuruları da merak konusu oldu. Peki, KYK yurt burs başvuruları başladı mı? ne zaman başlayacak? İşte konu hakkında bilgiler...

KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman başlayacak?

KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman başlayacak? Milyonlarca öğrenci tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte KYK başvuruları hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve yurt başvuru tarihleri merakla sorgulatılıyor. Peki, KYK yurt burs başvuruları başladı mı? İşte detaylar...

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yurt ve burs başvurularının hangi tarihte başlayacağına dair henüz resmi bir açıklama gelmedi. 2018 yılında KYK başvurular Ekim ayında başlamıştı. Bu yıl yine başvuruların aynı zamanlarda başlaması bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.