Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 11.08.2019 18:24
  • Son Güncelleme: 12.08.2019 01:01

tercihleri ne zaman başlayacak? açıklandı mı?

Üniversite tercih sonuçlarının Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanmasının ardından gözler ek tercih tarihlerine çevrildi. Ek tercihleri bekleyen öğrenciler arama motorlarında heyecanla tercihleri ne zaman başlayacak sorusuna yanıt arıyor. Peki, açıklandı mı? İşte konu hakkında merak edilen detaylar...

Üniversite ek yerleştirme tercihleri ne zaman başlayacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) üniversite yerleştirme sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından bir süre önce erişime açılmıştı. Tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte ek yerleştirme tarihleri merak edilmeye başlandı. Peki, üniversite ek yerleştirme tercihleri ne zaman başlayacak? YKS ek tercih tarihleri açıklandı mı?

EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2018 yılında ek tercihler 14-20 Eylül tarih aralığında yapılmıştı. Bu yıl YKS ek tercih tarihleri henüz ÖSYM tarafından açıklanmadı. Ek tercih tarihleri netleştiğinde haberimizin içinde yer alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.