Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 09.08.2019 15:49
  • Son Güncelleme: 09.08.2019 15:49

ÖSYM ek yerleştirmede o tarihe dikkat! 2019 başlayacak?

YKS ek yerleştirme takvimi heyecanla bekleniyor. Üniversite tercihlerinin tamamlanmasının ardından geçtiğimiz gün yerleştirme sonuçları açıklandı. Yerleştirme sonuçlarına göre herhangi bir üniversiteye yerleşemeyenler ek tercih yapacaklar. Peki, ? 2019 yapılacak?

Üniversite ek tercihler ne zaman başlayacak?

Üniversite ek tercihler ne zaman başlayacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Mekrezi (ÖSYM) tarafından YKS tercihleri geçtiğimiz gün tamamlandı. Yerleştirme sonuçlarına göre 753 bin 461 aday tercihlerinden birine yerleşti, programlardaki doluluk oranı yüzde 90'ı aştı. Yerleştirmenin ardından ek tercih takvimi heyecanla beklenmeye başlandı. Peki, YKS ek tercihler ne zaman başlayacak? 2019 üniversite ek yerleştirme ne zaman yapılacak? İşte konu ile ilgili detaylı bilgiler...

YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

ÖSYM tarafından YKS ek yerleştirmenin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Ancak ek yerleştirmenin ne zaman yapılacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz sene YKS yerleştirme sonuçları 31 Ağustos'ta açıklanmış ek yerleştirme ise 14-20 Eylül'de alınmıştı. Buna göre, 2019 YKS ek yerleştirme için tercih kılavuzunun 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yayınlanması bekleniyor. Ek yerleştirme kılavuzu yayınlanır yayınlanmaz tercih dönemi belli olacak.

Konu ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.