Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 09.08.2019 15:21
  • Son Güncelleme: 09.08.2019 15:21

ne zaman başlayacak? 2019 KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman başlıyor?

için bekleyiş başladı. Üniversite kayıt döneminin yaklaşması ile birlikte öğrenciler devlet yurtlarına başvuruların ne zaman başlayacağı konusunda araştırmalara başladı. Peki, ? 2019 KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman başlıyor? İşte detaylar...

KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından her yıl öğrenciler burs ve kredi imkanı sağlanıyor. Öte yandan kayıt yaptıracakları üniversitelere yakın konumda bulunan KYK yurdunda barınmak isteyen öğrencieler başvuru takvimini merak ediyor. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? 2019 KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman başlıyor? İşte konu ile ilgili merak edilen her şey...

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK yurt başvuru tarihi için öğrenciler araştırmalara başladı. Ancak KYK tarafından yurt başvurularının hangi tarihte başlayacağı konusunda resmi bir açıklama gelmedi. 2018 yılında yurt başvuruları Eylül ayında yapılmıştı. Buna göre, 2019 yurt başvurularının da o tarihlerde yapılması bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.