Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 31.07.2019 09:10
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.08.2019 08:58
ABONE OL

hangi tarihte açıklanır?

tercih işlemleri tarihleri arasında gerçekleştirildi. Öğrencilerin merakla beklediği https://sonuc.osym.gov.tr aracılığıyla açıklanacak. Peki, sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS yerleştirme sonuçları hangi tarihte açıklanır? İşte YKS tercihlerine dair detaylar... YKS tercihlerinin ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı.

YKS yerleştirme sonuçları hangi tarihte açıklanır?

osym.gov.tr: Üniversite yerleştirme tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS yerleştirme sonuçları hangi tarihte açıklanır? Tercih işlemlerini tamamlayan milyonlarca öğrenci şimdi üniversite tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihe odaklandı. Öğrenciler büyük bir merakla "Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Peki, YKS yerleştirme sonuçları hangi tarihte açıklanır?

YKS TERCİHLERİ UZATILACAK MI?

ÖSYM tarafından YKS tercihlerinin uzatılacağına dair bir açıklama yapılmadı. Konuyla ilgili açıklama gelirse haberimizin içinde yer alacak.

ÜNİVERSİTE TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercihlerinin ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı. Ancak sonuçların en geç 16 Ağustos Cuma tarihine kadar açıklanması bekleniyor. ÖSYM tarafından tercih sonuçlarının açıklanma tarihi belli olduğunda haberimizin içinde yer alacak.

YKS TERCİH SONUÇLARI NEREDEN AÇIKLANACAK?

Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecektir.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

23-29 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek tercih döneminin ardından üniversite kayıt süreci 19-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.