Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 22.07.2019 17:39
  • Son Güncelleme: 22.07.2019 17:39

.gov.tr: 2019 (İOKBS PYBS )

.gov.tr: MEB tarafından ülke genelinde düzenlenen eski adı olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın () heyecanla beklenen sonuçları 'meb.gov.tr' adresinden sınava katılanların erişimine açıldı. nca, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sonuçları "www.meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı. Sınavdan geçer not almak için 80 net gerekiyor. Bursluluk ödemeleri ise Ekim ayında başlayacak. Eski adıyla PYBS olan bursluluk sınavından başarı olmak için belli bir net sayısı çıkarmak gerekiyor. 2019 İOKBS'den başarılı olmak için 80 net çıkarmak gerekiyor. İşte 2019 PYBS İOKBS

meb.gov.tr: Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Bursluluk Sınavı'nın sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. 4 seçenekli 100 soru sorulduğu sınavın sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 PYBS İOKBS devlet bursluluk sınav sonuçlarına ait tüm bilgiler haberimizin detayında... 2 Haziran'da MEB tarafından yapılan bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak araştırması öğrencilerin gündeminde. İOKBS sonuçları 22 Temmuz 2019'da açıklanacak. Bursluluk sınavından geçmek için 80 net çıkarmak gerekiyor. Burs ödemeleri ise 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren başlayacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.