Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 18.07.2019 09:10
  • Son Güncelleme: 18.07.2019 09:10

! üniversite 2019!

üniversite 2019! . 2019 yılının üniversite tercihlerine kısa süre kaldı. sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, adaylar bölümlerin taban ve tavan puanlarını araştırmaya başladı. Sayısal bölümü tercih edecek öğrenciler, puanlarına göre en iyi tercihi yapmaya çalışıyor. Bölüm puanları hakkında araştırma yapılmaya başlandı. İşte 4 yıllık sayısal bölüm puanları! Sayısal bölümler kaç puanla alıyor? Merak edilen detaylar haberimizde... Sayısal puan türü yani kısaltılmış hali ile MF, üniversiteye giriş sınavında alınan puanların hesaplanması için ayarlanmış puan türlerinden bir tanesidir.

4 yıllık sayısal bölüm puanları! Sayısal bölümler kaç puanla alıyor?

Adaylar YKS sınavından aldıkları sayısal puan türleri ile ÖSYM sayısal bölüm tercihlerini gerçekleştirebilecekler. Öncesinde adaylar sayısal bölümler hangileri sorusuna cevap bularak soru işaretlerinden kurtulmak istiyorlar. 4 yıllık sayısal bölüm puanları! Sayısal bölümü tercih edecek öğrenciler, puanlarına göre en iyi tercihi yapmaya çalışıyor. Bölüm puanları hakkında erkenden sorgulama yapılmaya başlandı. Diğer dallara göre daha çok seçme imkanı olan sayısal alan için tercih kılavuzunun yayınlanması bekleniyor. 2019 yılının üniversite tercihlerine kısa süre kaldı. YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, adaylar bölümlerin taban ve tavan puanlarını araştırmaya başladı. İşte YKS üniversite 4 yıllık sayısal bölümleri taban puanları 2019! Sayısal bölümler kaç puanla alıyor yüzdelik dilimleri haberimizde

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.