Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 18.07.2019 09:17
  • Son Güncelleme: 18.07.2019 09:17

! üniversite baraj puanı kaç 2019? ?

puanı kaç olanlar tercih yapabilecek? ! YKS baraj puanı kaç oldu 2019? tarafından son dakika olarak açıklanan YKS sonuçları sonrasında puanlar araştırılmaya başlandı. Üniversite tercihi yapılabilmesi için puanın barajın üstünde yer alması gerekiyor. Puanı az olan adaylar baraj hakkında araştırma yapmaya başladı. İşte YKS baraj puanı kaç oldu 2019? Puanı kaç olanlar tercih yapabilecek? Merak edilen detayları haberimizde bulabilirsiniz... Türkçe= 3,3 Matematik= 3,3 Sosyal= 3,4 Fen= 3,4 ile çarpıp çıkan sonuca ÖSYM'nin her adaya verdiği 100 ve OBP'yi ekleyerek (OBP hesabı için diploma notunu 0,6 ile çarpmak yeterli. Örn: 80×0,6=48) yerleştirme puanı hesaplanabilir. 150 barajı için hesap yapılıyorsa, OBP eklenmeden hesap yapılmalıdır.

YKS baraj puanı kaç oldu 2019? Puanı kaç olanlar tercih yapabilecek?

YKS baraj puanı kaç oldu 2019? Üniversite tercihi yapılabilmesi için puanın barajın üstünde yer alması gerekiyor. Puanı az olan adaylar baraj hakkında araştırma yapmaya başladı. Ösym tarafından son dakika olarak açıklanan YKS sonuçları sonrasında puanlar araştırılmaya başlandı. Tercih kılavuzlarının açıklanması sonrasında adaylar, istedikleri bölümleri yazma imkanı bulacaklar. İşte YKS baraj puanı kaç oldu 2019? Puanı kaç olanlar tercih yapabilecek? TYT'de 150 ve üzeri puan alan adaylar, TYT puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını tercih edebilirler. TYT' de 150 ve üzeri puan alan adaylardan SAY, SÖZ, EA, DİL puanları 180 ve üzeri olanlar, bu puan türleri ile öğrenci alan lisans programları ile birlikte TYT puanı ile öğrenci alan ön lisans programlarını tercih edebilirler.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.