Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 17.07.2019 01:51
  • Son Güncelleme: 17.07.2019 18:26

ne zaman başlayacak? 2019 ne zaman, hangi tarihte?

Yüz binlerce öğrencinin merakla beklediği YKS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte öğrenciler şimdi gözlerini ne zaman başlayacak sorusuna çevirdi. Öğrenciler ne zaman başlayacak sorusuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor.

YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin tarafından gerçekleştirilen (ÖSYM) YKS sınav sonuçları bugün açıklandı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Şimdi öğrenciler YKS tercihleri ne zaman başlayacak sorusuna yanıt arıyor. Peki, YKS tercihleri ne zaman başlayacak? Üniversite tercih dönemi ne zaman?

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tercihler 23-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. ÖSYM Başkanı Halis Aygün bir süre önce, "2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandı, tercihler 23-29 Temmuz'da alınacak." şeklinde konuşmuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.