Bugünkü
Takvim

İOKBS ? sonrası burslar ne zaman verilecek?

? Daha önce PYBS şimdi ise İOKBS adıyla gerçekleştirilen bursluluk sınavı 2 Haziran'da yapılmıştı. Sınava katılan öğrenciler ve velileri sonuçlara kiltilendi. Peki, İOKBS ? sonrası burslar ne zaman verilecek?

  • Eğitim
  • 03.07.2019 13:55
  •  - 
  • Son Güncelleme: 03.07.2019 13:55
ABONE OL
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınavı sonuçları için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 2 Hairan'da gerçekleştirildi. Sınavın tamamlanmasının ardından sonuçları için heyecanlı bekleyiş artarken, MEB sonuç takvimini açıkladı. Öte yandan bursların ne zaman verileceği konusunda da bilgi paylaşıldı. Peki, İOKBS PYBS ne zaman açıklanacak? 2019 Bursluluk sınavı sonuçları sonrası burslar ne zaman verilecek? İşte konu ile ilgili detaylar...

BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı takvime göre, 2 Haziran'da gerçekleştirilen bursluluk sınavının sonuçları 22 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

Sonuçlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın https://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adresi üzerinden erişime açılacak.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi halinde "Sınav Sonuç Belgesi"ni elektronik ortamdan alıp onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.