Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 26.06.2019 16:37
  • Son Güncelleme: 26.06.2019 16:38

lar son 10 yıl! 2019 DGS ne zaman, saat kaçta başlayacak?

2019 DGS sınavına kısa bir süre kaldı. Önlisans eğitimini lisans düzeyinde devam ettirmek isteyen öğrenciler sınava hazırlıklarını sürdürüyor. Bu nedenle internet üzerinde geçmiş DGS soruları ve cevap anahtarları araştırılıyor. Peki, 2019 DGS ne zaman, saat kaçta başlayacak? İşte son 10 yıllık lar listesi...

DGS çıkmış sorular listesi!

DGS için geri sayım başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için adaylar heyecan içinde. Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları için gerçekleştirilen DGS bu yıl ne zaman yapılacak? 2019 DGS ne zaman, saat kaçta başlayacak? İşte son 10 yıllık DGS çıkmış sorular...

DGS NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

ÖSYM'nin 2019 sınav takviminde yer alan bilgiye göre, DGS sınavı 30 Haziran'da gerçekleştirilecek. Sınav, saat 10.15'te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika olacak. Sınavda uygulanacak test, çoktan seçmeli sorulardan oluşacak.

DGS'de sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacak.

DGS çıkmış sorular listesi için diğer sayfayı ziyaret edin.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.