Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 25.06.2019 14:45
  • Son Güncelleme: 25.06.2019 14:45

MEB takvimi: ? 2019 PYBS İOKBS sonuçları için tarih belli oldu!

Bursluluk sınavı 2 Haziran'da gerçkeleştirilmişti. Burs imkanından faydalanmak isteyen öğrencilerin katıldığı sınavın sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı, sınav sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağını duyurdu. Peki, 2019 ?

Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS adıyla uygulanan bursluluk sınavının sonuçları, son günlerde en çok aranılan konular arasında bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde bursluluk sınavı soru ve cevaplarını erişime açmıştı. Şimdi sıra sonuçlarda. Peki, 2019 bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konu ile ilgili merak edilenler...

BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2 Haziran'da gerçekleştirilen bursluluk sınavının sonuçları henüz açıklanmadı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı takvime göre, 2 Haziran'da gerçekleştirilen bursluluk sınavının sonuçları 22 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

Sonuçlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın https://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adresi üzerinden erişime açılacak.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi halinde "Sınav Sonuç Belgesi"ni elektronik ortamdan alıp onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.