Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 20.06.2019 19:13
  • Son Güncelleme: 20.06.2019 21:45

açıklandı! YKS tercih dönemi ne zaman başlıyor?

Geçtiğimiz hafta yüz binlerce öğrenci YKS'nin üç oturumuna katıldı. Sınavların sona ermesinin ardından şimdi gözler sonuçların açıklanacağı tarihe ve tercih dönemine çevrildi. Şimdi binlerce öğrenci " açıklandı mı?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, YKS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak? İşte merakla araştırılan o sorunun yanıtı...

YKS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı oturumları TYT, AYT ve YDT'nin soru kitapçıkları ile cevap anahtarları pazar günü ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı. Şimdi öğrenciler gözlerini sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. YKS tercih kılavuzunun ne zaman yayınlanacağı da büyük merak konusu oldu. Peki, YKS tercih kılavuzu açıklandı mı? 2019 YKS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak?

YKS TERCİH KILAVUZU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün YKS tercih sonuçları ve kılavuzu hakkında açıklama yaptı. ÖSYM Başkanı Aygün "2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandı, tercihler 23-29 Temmuz'da alınacak." şeklinde konuştu.

YKS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.