Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 13.06.2019 11:09
  • Son Güncelleme: 13.06.2019 11:09

MEB takvimi: sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 yapılacak?

sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürerken, öğrenciler tercih döneminin ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı takvim ile birlikte sonuçların hangi tarihte açıklanacağını duyurdu. Peki, ? 2019 yapılacak?

LGS tercih dönemi ne zaman?

LGS tercihleri ne zaman başlayacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 1 Haziran'da gerçekleştirilen Liseye Giriş Sınavı'nın (LGS) sonuçları için öğrenciler heyecan içinde bekleyişini sürdürüyor. İstedikleri liseye geçiş yapabilmek için sonuçların ardından tercih yapacak olan öğrenciler, tercih döneminin ne zaman olacağı bilgisini araştırmaya başladı. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 LGS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte konu ile ilgili detaylar...

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı takvime göre, 1 Haziran'da gerçekleştirilen LGS sınavının sonuçları 24 Haziran 2019 tarihinde açıklanacak.

Öğrenciler merkezi sınav sonuçlarına 24 Haziran'dan itibaren www.meb.gov.tr internet adresi üzerinden görüntüleyebilecek.

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.