Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 14.06.2019 09:03
  • Son Güncelleme: 14.06.2019 09:03

3 ders sınavı ne zaman? İşte ! 2019 ve

2019 yılı üç ders sınavı ve yaz okulu tarihleri açıklandı. İşte 2018-2019 eğitim öğretim yılı üç ders sınavı ile yaz okulu başvuru tarihleri. Üç ders sınavına girecek olan adaylar Fakültesi, final sınavlarının sonuçları beklenirken öğrencilere üç ders sınavı duyurusu yaptı. Bu nedenle gözler sonuçların yanı sıra 3 ders sınavlarına da dikildi. AÖF 3 ders sınavı 2019 ile ilgili detaylar haberimizde yer alıyor.. "Açık ve uzaktan eğitimde Türkiye'nin dünya markası Anadolu Üniversitesi, bir ilke daha imza atıyor. Anadolu Üniversitesi, 2018-2019 öğretim yılı yaz döneminde Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri için yaz okulu açıyor. Yaz okulu, öğrencilerimize öğrenimlerini belirlenen süreden önce tamamlama fırsatı vereceği gibi, bütünleme sınavı taleplerinin de karşılanması anlamına geliyor.

Anadolu Üniversitesi final sonuçlarının ardından üç ders sınavı yapılacak. Peki üç ders sınavı ne zaman yapılacak? AÖF yaz okulu ne zaman? Yaz okulu başvuruları ne zaman alınacak? Çeşitli sebeplerden ötürü örgün bir yükseköğretim programına yerleşemeyen öğrenciler için eğitim fırsatı sağlayan AÖF her sene belirli zamanlarda sınavlar düzenliyor. Mayıs ayında sınava giren öğrenciler heyecanla sonuçları öğrendiler. Sonuçların açıklanmasının ardından yeterli puanı alamayan adaylar üç ders sınavına girecekler. AÖF yönetmeliği geçtiğimiz aylarda değişti ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine de yaz okulu geldi. İsteyen öğrenciler , eğitim öğretim yılı içinde veremedikleri dersleri yaz okulunda verebilecek. Peki AÖF 3 ders sınavı ne zaman? İşte AÖF 3 ders sınav yerleri!

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.