Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 12.06.2019 12:49
  • Son Güncelleme: 17.06.2019 10:10

takvimi: ? 2019 ?

DGS sınavına sayılı günler kaldı. Lisans düzeyinde eğitimini sürdürmek isteyen öğrencilerin katılım sağlayacağı DGS'ye hazırlıklar devam ediyor. Haziran ayının yavaş yavaş ortalarına geldiğimiz şu günlerde DGS'nin tarihi de merak edilmeye başlandı. Peki, ? ?

DGS sınav giriş yerleri belli oldu mu?

DGS sınav giriş yerleri belli oldu mu? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için geri sayım başladı. 26 Nisan - 8 Mayıs'ta başvurularını yapan öğrenciler sınava hazırlıklarını sürdürüyor. Sınav tarihini merak eden öğrenciler bir yandan da sınava nerede gireceklerini araştırmaya başladı. Peki, DGS sınavı ne zaman? 2019 DGS sınav giriş yerleri belli oldu mu? İşte detaylar...

DGS SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU MU?

DGS sınav giriş yerleri için meraklı bekleyiş devam ediyor. Ancak sınava girilecek yer bilgisini gösteren sınav giriş belgesi henüz yayınlanmadı. Bilindiği üzere ÖSYM, sınav giriş belgelerini sınav tarihlerinden 1-2 hafta önce yayınlıyor. Buna göre, DGS giriş belgelerinin 17-21 Haziran tarihleri arasında yayınlanması düşünülüyor. Tarihler tahminidir, ÖSYM tarafından resmi bir açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

DGS sınav giriş yerleri, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden erişime açılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.