Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 12.06.2019 15:27
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.06.2019 18:00
ABONE OL

AÖF sonuçları açıklanıyor! Açıköğretim final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversitesi

AÖF sınav sonuçları için heyecan dorukta. Öğrenciler, Anadolu Üniversitesi'nden gelecek müjdeli habere gözlerini çevirdi. Sonuçların ne zaman, hangi tarihte açıklanacağını merak eden öğrenciler, internet üzerinden sorgularını hızlandırdı. Peki, AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıköğretim sonuçları için tarih belli oldu mu?

AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından 25-26 Mayıs'ta gerçekleştirilen bahar dönemi final sınavının sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Eğitimini açıköğretim üzerinden devam ettiren öğrencilerden mezun olacak ya da mezun olabilmek için kredi notunu yükseltmeye çalışanlar, katıldıkları sınavın sonuçlarını araştırıyor. Peki, AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte o konu hakkında detaylı bilgiler...

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF final sınavı sonuçları ile ilgili Anadolu Üniversitesi'nden açıklama geldi. Anadolu Üniversitesi konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Değerli öğrencilerimiz, resmi tatil nedeniyle uzayan notlarınızın yayınlanması sürecinde gösterdiğiniz sabır için Açıköğretim Sistemi ailesi olarak siz kıymetli öğrencilerimize teşekkür ederiz. Yarın itibarıyla notlarınızın yayınlanması mümkün olacaktır." denildi.

Buna göre, AÖF final sınavı sonuçlarının 13 Haziran'da erişime açılması bekleniyor.

AÖF 3 DERS SINAVI NE ZAMAN?

2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı 20 Temmuz 2019

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Sınavı, 2018-2019 öğretim yılı sonu itibariyle son kez yapılacaktır.

AÖF üç ders sınavı, 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 14:00'da, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa'da gerçekleştirilecek.

AÖF 3 DERS SINAVI GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Üç ders sınavı için sınav giriş belgeleri 22 Temmuz 2019 tarihinden itibaren http://aof.anadolu.edu.tr adresi "Öğrenci Otomasyonu" bağlantısından ve AÖF bürolarından verilecektir.

AÖF PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Yeni sistemde, öğrencilerimizin bir dersten başarılı sayılabilmesi için 100 üzerinden değerlendirmeye alınan kâğıtlarda 35,00ya da üzerinde başarı puanı alması gerekmektedir. İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan derslerle ödev ve laboratuvar uygulamaları olan dersler ise bu kapsamın dışında tutulmuştur.

AÖF SINAV SONUÇ İTİRAZI NASIL YAPILIR?

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. İtirazlar Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği birimine dilekçe göndererek veya aofbilgi@anadolu.edu.tr adresine e-posta göndererek yapılabilir.

AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ

Dersleri kitle iletişim araçları (internet, radyo, televizyon) ile ve çeşitli şehirlerdeki akademik danışmanlık merkezleri tarafından verilen, sınavları yılda 2 kez (vize, final) yapılan, Anadolu Üniversitesi'nin başlattığı bir uzaktan eğitim projesidir. AÖF diplomalarının örgün eğitimle alınan diğer üniversite diplomalarından hiçbir hak eksiği yoktur. AÖF ders kitapları çok düzenli ve kolay anlaşılabilir bir dille yazılmıştır.

AÖF e-öğrenme portali yoluyla yayımlanan mp3 dinlemeleri, video dersleri, etkileşimli sunumlar, deneme sınavları vb. sayesinde bilginin öğrencilere yayılımı oldukça kolaylaşmış, zaman ve zeminden bağımsız bir hale gelmiş ve üniversite eğitimi çok modern ve etkileyici yeni bir boyuta taşınmıştır.