Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 11.06.2019 11:37
  • Son Güncelleme: 11.06.2019 11:37

E okul'a not girişi ne zaman kapanıyor? ve karne bilgisi sorgulama

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, son günlerde en çok ziyaret edilen sayfalar arasında yer alıyor. Milyonlarca öğrenci 14 Haziran'da karnelerini alacak ve yaklaşık 3 aylık yaz tatiline çıkacak. Karne tatili öncesinde not bilgilerini görüntülemek isteyen öğrenciler ve velileri e-Okul sayfasına giriş yapıyor. Peki, e-Okul'a not girişi ne zaman kapanıyor? ve karne bilgisi sorgulama nasıl yapılır?

E okul'a not girişi ne zaman kapanıyor?

e-Okul giriş nasıl yapılır? 14 Haziran'da alınacak karneler öncesinde öğrenciler ve velileri not bilgilerini görüntülemek istiyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulamaya aldığı e-Okul sistemi ile öğrenciye ait birçok bilgiler görüntülenebilmektedir. Bunlardan biri de karne bilgileri. Sınavların tamamlanmasının ardından öğretmenler tarafından sonuçlar sisteme girilmektedir. Peki, e-Okul'a not girişi ne zaman kapanıyor? E Okul takdir teşekkür hesaplama ve karne bilgisi sorgulama nasıl yapılır? İşte konu ile ilgili merak edilenler...

E-OKUL NE ZAMAN KAPANACAK?

Son günlerde 'e-Okul ne zaman kapanacak' gibi sorular gündemde yer almaya başladı.

Ancak e-Okul sistemi kapanmayacak ve eğitim öğretim dönemi ve tatiller boyunca hizmet vermeye devam edecek.

E-OKUL VBS GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-Okul sistemi ile birlikte dönem notları kolaylıkla görüntülenebilmektedir. Öğrenciler ve velilerin sıklıkla takip ettiği e-Okul sistemine giriş https://e-okul.meb.gov.tr/logineOkul.aspx üzerinden yapılmaktadır. Bu sayfada iki giriş paneli bulunuyor. Öğrenciler ve velilerin e-Okul sistemini kullanabilmesi için bu iki panelden 'Veli Bilgilendirme Sistemi' başlıklı alana gelmeleri gerekiyor. Öğrenci T.C. Kimlik Numarası ve öğrenci okul numarası ile birlikte sisteme giriş yapılabiliyor.

E-OKUL GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.