Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 17.04.2019 10:22
  • Son Güncelleme: 17.04.2019 10:22

sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 ÖSYM sınav takvimi (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı)

sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Geçtiğimiz ay YDS soru ve cevaplarının yayınlanmasının ardından öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihi gözlerini çevirdi. ÖSYM ise YDS sonuç tarihini duyurdu. Peki, 2019 ne zaman açıklanacak? YDS sonuçları nereden öğrenilebilecek?

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

sonuçları ne zaman açıklanacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) 24 Mart'ta yapılmıştı. Sınavın ardından adaylar heyecan içinde sonuçlara kilitlendi. Sınavın tamamlanmasından sonra soru ve cevaplarda paylaşılınca adayların heyecanı daha da arttı. Peki, ne zaman açıklanacak? İşte 2019 le ilgili merak edilenler...

YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin sınav takviminde yer alan bilgiye göre, 2019 YDS sonuçları 19 Nisan 2019 tarihine açıklanacak. Sonuçlar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden erişime açılacak.

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilecekler.

YDS SORU VE CEVAPLARI NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

2019 YDS soru ve cevapları, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapılarak görüntülenebilecek.

2019 YDS SORU VE CEVAPLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN

YDS PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Çoktan seçmeli sorulardan oluşantestlerin uygulandığı sınavların cevap kâğıtları,ÖSYM'de optik okuyucu ile okunacakvebilgisayarortamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden YDS puanları hesaplanacaktır.

Test hazırlanmayan dillerde çeviriler,ÖSYM'de kurulacak olan jüriler tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır.

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,

90 –100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,

80 -89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,

70 -79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,

60 -69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,

50 -59 arasındaki puanlar (E) seviyesi

olarak kabul edilir. Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilecektir.

ÖSYM SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.