Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 30.04.2018 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.04.2018 10:59
ABONE OL

ile 2018 yazılı sonuçları öğrenme! e-Okul giriş

Okullarda gerçekleştirilen yazılı sonuçlarını aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Hem öğrenciler hem de Veliler tarafından takip edilen e-Okul VBS uygulaması ile yazılı sonuçlarının yanı sıra birçok işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. İşte e-Okul VBS giriş ekranı.

e-Okul ile 2018 yazılı sonuçları öğrenme! e-Okul VBS giriş

girişi yaparak yazılı sonuçlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. e-Okul'da yoğunluk yaşanıyor. Son haftalarda gerçekleştirilen yazılı sonuçları e-Okul üzerindeki yerini alıyor. Öğretmenler 'Yönetim Paneli' üzerinden sisteme veri girerken öğrenciler ile veliler de Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden sonuç ekranına ulaşabiliyorlar.

e-Okul VBS giriş için tıklayınız

E-OKUL GİRİŞİ NASIL YAPILIR?
E-Okul girişi yapmak oldukça kolaydır. İlk yapmanız gereken yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklamanız. Daha sonra açılan sayfadaki 'öğrenci kimlik no' , 'Öğrenci okul no' ve yan tarafında çıkan resimdeki rakamları yazarak giriş tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından karşınıza gelen ekranda öğrenciyi doğrulamak ve sorulan sorulara göre T.C kimlik no üzerindeki bilgileri girmeniz gerekecek. Bu işlemlerin ardından e-okul öğrenci sayfasına girişini tamamlamış oluyorsunuz.

E-Okul, tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmektedir.

E-OKUL İLE HANGİ SORGULAMALAR YAPILIR?
E-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.

E-OKUL NOT ÖĞRENME
​E-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikten sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.