Bugünkü
Takvim

Fen-edebiyata

ABONE OL
Fen-edebiyata öğretmenlik
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), fen edebiyat fakültesi mezunları için müjdesi verdi. YÖK, formasyon yetkisini, üniversitelere devretti. 70 devlet üniversitesi kontenjan kapasitesini belirleyecek, programın uygunluğunu denetleyecek. YÖK, üniversite yönetimlerine bir yazı göndererek, formasyonla ile ilgili kararları artık üniversite senatosunun alacağını bildirdi. Eğitim fakültesi aktif olarak görev yapan 70 devlet üniversitesi, kapasitesine göre formasyon sertifika programı açacak. YÖK, bu programın içeriğini denetleyecek ancak kontenjan sayılarına müdahale etmeyecek. Üniversitelere birçok alanda yetki devreden YÖK, formasyon konusunda da yetkiyi devretmiş oldu.

Safure CANTÜRK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.