Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 25.07.2012 15:00
  • Son Güncelleme: 25.07.2012 15:01

Kredi borçlusu üniversiteliye yeni şans

Öğrenim ve borçlarını ödemeyenlere yeni bir hak tanınacak.

Kredi borçlusu üniversiteliye yeni şans
Öğrenim ve borçlarını ödemeyenler bu tutarları ödemeleri gereken tarihten itibaren geç ödeme zammı ile 4 ay içerisinde ödemeleri şartıyla yapılandırma sistemine geri dönebilecek.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, kurumdan öğrenim ve katkı kredisi alan ve normal öğrenim süresinin bitiminden itibaren geri ödenmesi gereken sürede ödeme yapmayanlara borçları için 10 Temmuz 2009'da peşin, 12, 24, 36 aya varan vade seçenekleri ile yeniden yapılandırma hakkı verildiği anımsatıldı.

Yapılandırmadan sonra taksitleri süresinde ödemediğinden sistemden çıkan borçlulara tekrar sisteme girme hakkı verildiği belirtilen açıklamada, 25 Şubat 2011'den sonra Kuruma başvuran borçluların, sistemde yapılan hesaplama ile tekrar sisteme alındığı hatırlatıldı.

Yapılandırma sistemine tekrar dönen ve borçlarını aksatmaları sebebiyle sistemden yeniden çıkan borçlulara 15 Haziran 2012 tarihinde yeni bir hak tanındığı anlatılan açıklamada, ''6111 sayılı Kanun ile ödemesi gereken tutarları ödemeyerek Kanun hükümlerini ihlal edenlerin bu tutarları ödemeleri gereken tarihten itibaren geç ödeme zammı ile birlikte dört ay içerisinde ödemeleri şartıyla sisteme geri dönecekleri'' duyuruldu.

Borçluların ''www.kyk.gov.tr'' adresinden kimlik numarası ile sorgulama yapabileceği veya ''444 1961'' numaralı Kurum Çağrı Merkezinden bilgi alabileceği belirtildi.

kalan karakter 1000

bekir bekir

ya borcunu düzgünce ödeyen ne olacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.07.2012 21:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.