Bugünkü
Takvim

O profesöre soruşturma

Başörtülü üniversite öğrencilerinin fotoğrafını çekerek fişlediği iddia edilen Ege Üniversitesi (EÜ) Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü hakkında disiplin ve ceza soruşturması açıldı.

  • Eğitim
  • 17.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 07.10.2017 14:03
ABONE OL
O profesöre büyük şok!
Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nadide Kazancı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce de bazı başörtülü öğrencilerin, Pekünlü'nün çeşitli yollarla öğrencilere baskı yaptığı iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığına, Rektörlüğe ve YÖK'e şikayette bulunduğunu belirtti.

Bu şikayetler sonucu Pekünlü'ye kınama ve kıdem cezaları verildiğini kaydeden Kazancı, hiçbir öğrencinin eğitim hakkından geri bırakılmaması için hassasiyet gösterdiklerini söyledi.

Kazancı, Pekünlü'nün son olarak fakülte girişinde başörtülü öğrencileri fotoğrafını çekmesi olayıyla ilgili, hakkında disiplin ve ceza soruşturması açıldığını bildirdi.

kalan karakter 1000

ALİ TÜRKAN ALİ TÜRKAN

BU ADAMA BUNU YAPMA CESARETİNİ VEREN KANUNLARDIR BU ADAM KANUNLARI HUKUKU ÇOK İYİ BİLEN BİRİSİ OLMASA BUNU YAPMAZ,YAPAMAZ DEMEKKİ KANUNDA BUNU YAPMASINA MÜSAADE EDEN İZİN VEREN MADDELER VAR BU ADAM ! BUNU YAPMA CESARETİNİ KANUNDAN ve KANUNLARDAN ALMAKTADIR HÜKÜMET ve MECLİS ! KANUNLARI DEĞİŞTİRİSE BİR DAHA BU TİPLER BÖYLE BİR ŞEYİ YAPMAYA CESARET EDEMEZLER KİMSE HUKUKA AYKIRI KANUNDA OLMAYAN BİR GÜCÜ KULLANAMAZ BU PROFESÖR ! EĞER KANUNDA OLMASA KANUNİ DAYANAGI OLMASA ASLA BUNU YAPMAYA CESARET EDEMEZ MUHAKKAK KANUNİ BİR DAYANAGI VARDIR İŞTE ASIL MESELE BU PROFESÖR DEĞİL ; BUNUN KANUNİ DAYANAGINI YOKETMEKTİR BU GÖREVDE HÜKÜMET ile MECLİSE AİTTİR ÇIKARIRSIN KANUNU KİMSE BİR DAHA BÖYLE BİR ŞEYİ YAPMAYA CESARET EDEMEZ

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 18.05.2012 00:02
yorum yorum

prof her zaman olunabilir ama adam her zaman olunamıyormuş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 17.05.2012 20:53
ERGENEKONCU PROF ERGENEKONCU PROF

Bu ergenekoncu profleri geri hizmete verin iş bitsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır2
cevapla 17.05.2012 16:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.