Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 28.09.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 28.09.2011 12:37

'nin hatası 1 yılına mal oldu

ÖSYM'nin hatası 1 yılına mal oldu

Ardahan'ın Damal İlçesi'nde oturan 30 yaşındaki Atasoy Erensayın, kazandığı Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji bölümüne gönderilen sonuç belgesinde yanlış tarih yazıldığı için kayıt yaptıramadığını öne sürdü.

Ardahan'ın Damal İlçesi'nde fotoğrafçılık yapan Atasoy Erensayın, 'nin internet sitesinden 2011 ÖSYS sonuçları belgesini aldı. Eskişehir anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümünü kazanan Eransayın, belgede kayıt tarihi olarak gösterilen 26 Eylül günü Ardahan'daki Açıköğretim Fakültesi bürosuna başvurdu. Kayıtların 12-23 Eylül günleri arasında yapıldığı öğrenen Erensayın, şöyle dedi:

"ÖSYM sitesinde yazılan kayıt başlangıç tarihinde Açık Öğretim bürosuna gittiğimde yetkililer kayıtların 12-23 Eylül arasında yapıldığını ve bittiğini söyledi. Eskişehir Açıköğretim Fakültesi'ni aradım. 'ÖSYM sizi yanıltmış, kayıtlarımız dolmuştur' yanıtı verdiler. Şimdi bir yıl kayıp mı edeceğim? Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.