Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 17.09.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 17.09.2011 20:42

Üniversitelilerden protestosu

Üniversitelilerden harç protestosu
Beyoğlu'nda (Genç-Sen) üyesi , lara gizli zam yapıldığı iddiasıyla eylem yaptı. Tünel Meydanı'ndan Taksim'e yürüyen öğrenciler yasa ve yönetmelik değişiklikleri ile harçlara fahiş fiyatlarda zam yapıldığını iddia etti.

Genç-Sen üyesi yaklaşık 100 öğrenci, üniversite harçlarına yapıldığını iddia ettikleri zamları protesto etmek için Tünel Meydanı'nda toplandı. 'Üniversitede soygun var' , 'Söz değil icraat istiyoruz. Harç zamları geri çekilsin' yazılı pankart açan grup 'Torba yasa kaldırılsın' , 'Parasız eğitim haktır' , 'Harç zamları geri çekilsin' yazılı dövizler açtı.

İstiklal Caddesi üzerinden Taksim'e doğru yürüyüşe geçen öğrenciler 'Harç zamları geri çekilsin' , 'Harçlara zam yaptırmayacağız' , 'Eşit parasız bilimsel anadilde eğitim' , 'Eğitim hakkı engellenemez' , 'Savaşa değil eğitime bütçe' , 'Üniversiteler bizimdir bizimle özgürleşecek' şeklinde sloganlar attı.

Taksim Meydanı'nda yapılan basın açıklamasında öğrenciler, hükümetin bu yıl harçlara zam yok açıklamasına rağmen yasa ve yönetmeliklerdeki değişikliklerle fahiş oranlarda gizli zam yapıldığını öne sürdü.

Öğrenciler, harç zamları hakkında resmi bir açıklama yapılana kadar meydanlarda nöbet tutacaklarını açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.