Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Dünya
 • 04.05.2021 16:09
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 04.05.2021 16:48
ABONE OL

Boşanma kararı alan avukat olarak arkadaşını tuttu

Eşiyle sürpriz bir şekilde ayrılma kararı alan 'un kurucusu ABD'li milyarder , arkadaşı olan 97 yaşındaki ’ı avukatı olarak tuttu.

DHA
Bill Gates de olsan boşanmada şaşırtmıyorsun

Microsoft'un kurucusu Amerikalı milyarder Bill Gates ve eşi Melinda Gates, ortak bildiri ile boşanacaklarını açıkladı. Kararı sosyal medya hesabından duyuran Bill Gates, 27 yıllık evliliği sona erdirme kararı aldıklarını duyurdu.

EN YAKIN ARKADAŞINI BOŞANMA AVUKATI OLARAK TUTTU
Bill & Melinda Gates Vakfının kurucuları olarak vakfı idare etmeyi sürdüreceklerini belirtti. Bill Gates, eşi Melinda Gates'ten boşanmak için yakın arkadaşı olan 97 yaşındaki milyarder Charlie T Munger'ı tuttu. Munger, aynı zamanda Gates'in milyarder arkadaşı olan Warren Buffett tarafından yönetilen Berkshire Hathaway Holding'te başkan yardımcısı olarak görev yapıyor.

Bill ve Melinda Gates, 27 yıl sonra evliliklerini sona erdireceklerini Twitter'dan duyurdu. Gates, "İlişkimiz üzerinde çok düşündükten ve çok çalıştıktan sonra, evliliğimizi sona erdirme kararını verdik" ifadeleri kullanıldı.   Çift, 2000 yılında hayırsever örgütleri Bill ve Melinda Gates Vakfı'nı kurmuştu.
   "ÜÇ HARİKA ÇOCUK YETİŞTİRDİK"
   Açıklamada, "Üç harika çocuk yetiştirdik ve tüm insanların sağlıklı ve üretken bir yaşam sürmesini sağlamak için bütün dünyada çalışan bir temel oluşturduk" dendi.   Çiftin açıklaması şöyle devam etti: "Bu misyona olan inancımızı paylaşmaya devam ediyoruz, vakıfta da birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz ancak hayatımızın bir sonraki aşamasında bir çift olarak birlikte ilerleyebileceğimize artık inanmıyoruz."

   Vakıf, CNN Business'ın yorum talebine henüz cevap vermedi.