Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Dünya
  • 13.04.2021 18:32
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.04.2021 19:41
ABONE OL

Son dakika! Başkanı ile Devlet Başkanı görüştü

Gelen son dakika haberine göre Başkanı , Devlet Başkanı 'le telefon görüşmesinde, Rusya'nın sınırındaki askeri yığınağı konusunda endişesini dile getirdi ve gerginliği azaltma çağrısında bulundu.

AA
Biden, Putin ile görüştü! Kritik çağrı

Son dakika haberi... Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Biden'ın bugün Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.

Görüşmede birçok bölgesel ve küresel konunun ele alındığına işaret edilen açıklamada, "Görüşmede, New START Anlaşmasının genişletilmesi ile ABD ve Rusya'nın silah kontrolü ve mevcut güvenlik meseleleri konusunda stratejik istikrar diyaloğunu sürdürme niyeti de dile getirildi." ifadesi kullanıldı.

BİDEN'DAN PUTİN'E "ÜÇÜNCÜ BİR ÜLKEDE ZİRVE" TEKLİFİ

Biden'ın görüşmede, 'nın siber saldırılar ve seçimlere müdahale gibi eylemlerine karşılık olarak 'nin ulusal çıkarlarını savunma adına sert adımlar atacağının dile getirdiğinin aktarıldığı açıklamada, "Biden, ABD'nin Ukrayna'nın egemenliği ve toprak bütünlüğüne karşı sarsılmaz taahhüdünün altını çizdi. Biden, Rusya'nın bir anda, işgal altındaki Kırım ve Ukrayna sınırında askeri yığınak yapmasından doğan endişelerimizi dile getirdi ve Rusya'yı gerginliği azaltmaya çağırdı." bilgisi paylaşıldı.

Biden'ın, ABD'nin çıkarları doğrultusunda Rusya ile "istikrarlı ve öngörülebilir bir ilişki kurma" amacı olduğunun belirtildiği açıklamada, "Biden, Putin'e ABD ve Rusya'nın karşı karşıya kaldığı birçok meseleyi tartışmak için gelecek aylarda üçüncü bir ülkede zirve görüşmesi teklif etti." ifadesine yer verildi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN