Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Dünya
  • 12.04.2021 12:07
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.04.2021 15:39
ABONE OL

SON DAKİKA: İran'dan İsrail'e tehdit: İntikamını alacağız

Son dakika haberi! İran Dışişleri Bakanı Zarif, Natanz Nükleer Tesisi’ne yönelik yapılan saldırının arkasında İsrail'in olduğunu iddia ederek, "Siyonist rejim yaptırımları kaldırma yolundaki ilerlememiz nedeniyle intikam almak istiyorlar. Saldırı nükleer anlaşmayı etkilemek içindi" dedi.

DHA
Kılıçlar çekildi! İran'dan dünyayı şoke eden tehdit

, dün Natanz nükleer tesisindeki enerji kesintisinin "sabotaj" sonucu meydana geldiğini açıkladı. Natanz'daki nükleer tesise sabotaj düzenlendiğini ifade edilirken, İran Dışişleri Bakanı , saldırıların arkasında İsrail'in olduğunu ileri sürdü. "Siyonist rejim yaptırımları kaldırma yolundaki ilerlememiz nedeniyle intikam almak istiyor. Buna izin vermeyeceklerini açıkça söylediler" diyen Zarif, "İntikamımızı alacağız" ifadelerini kullandı. Olayı sabotaj olarak değerlendiren İran Dışişleri Bakanı Zarif, "Saldırıya yanıt olarak ülkemiz nükleer kalkınmada yeni atılımlar gerçekleştirecek. Bu girişim İran'ın elini zayıflatmayacak" diye konuştu.

"SALDIRI, NÜKLEER ANLAŞMAYI ETKİLEMEK İÇİNDİ"
Öte yandan İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Saeed Khatibzadeh de saldırının nı etkilemek amacıyla yapıldığını öne sürdü. Khatibzadeh, "Natanz saldırısı nükleer üretimimizi yavaşlatmayı amaçladıysa, başarısız oldu. İsrail'e yeri ve zamanı geldiğinde yanıt verilecektir" dedi.

DAHA ÖNCE DE HEDEF ALINMIŞTI
Öte yandan, İran'ın kentindeki Natanz Nükleer Tesisi'nde Temmuz 2020'de de yangın çıkmış ve İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesinden bir gün sonra 28 Kasım'da yapılan açıklamada, bunun İsrail tarafından gerçekleştirilen sabotaj olduğu açıklanmıştı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN