Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 03.12.2020 23:01
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 04.12.2020 00:25
ABONE OL

'nin : Personel sayısını azaltmamız çalışmalarımızı etkilemeyecek

Amerika Birleşik Devletleri'nin , Büyükelçilikteki diplomatik personelin geçici olarak azaltılacağı iddialarını doğrularken, bunun çalışmalarını etkilemeyeceğini ve kendisinin görevinin başında olacağını açıkladı.

AA
ABD Irak'tan çekiliyor mu?

Büyükelçi Tueller, İran'la artan gerginlik dolayısıyla Büyükelçilikteki görevlilerin sayısında azaltmaya gidileceği iddialarına ilişkin görüntülü mesaj yayımladı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

"NORMAL ÇALIŞMALARIMA DEVAM EDECEĞİM"

Tueller, mesajında, "Iraklı bazı arkadaşlar, ABD Bağdat Büyükelçiliğindeki personeli geri çekme ve kaydırma iddialarıyla ilgili benimle iletişime geçti. Kendilerine Büyükelçilikteki normal çalışmalarıma devam edeceğimi bildirdim. Bunu da, ABD'li diplomatlar ve Irak ordusuna eğitimi veren Amerikalı müsteşarların desteğiyle sürdüreceğim." ifadelerini kullandı.

Irak'la önemli ilişkilere sahip olduklarını belirten Tuller, "Personel sayısını azaltmamız buradaki çalışmalarımızı etkilemeyecek." dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığının, İran'la artan gerginlik dolayısıyla Irak'taki diplomatik personelinin sayısını bir süreliğine azaltacağı iddia edilmişti.

Amerikan Washington Post gazetesine açıklama yapan ve adının açıklanmasını istemeyen bir ABD'li yetkili, geçici bir süre Bağdat'taki Amerikan Büyükelçiliğindeki görevlilerin sayısının azaltılacağını belirtmişti.