Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 27.11.2020 15:53
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.11.2020 15:59
ABONE OL

Yunan istihbaratçı 'i korku sardı: gibi Türk 'larının kurbanı olacağız

Son dakika haberi... Yunan Milli İstihbarat Teşkilatının eski üyesi , katıldığı bir televizyon programında Türk 'larının Yunan adaları üzerinde cirit attığını belirterek, "Karabağ'da in başına gelenler bizim de başımıza gelebilir. Böyle giderse biz de Ermeniler gibi Türk SİHA'larının kurbanı olacağız" açıklamasında bulundu. Kalenderidis'in "Yunan hükümeti neden hiçbir şey yapmıyor. Daha neyi bekliyoruz. Yavaş yavaş bölgesinin Türkleşmesine doğru gidiyoruz" sözleri yaşanan paniğin aynası oldu.

Türk SİHA'larının kurbanı olacağız

Yunan Milli İstihbarat Teşkilatı (EYP) eski üyesi Savvas Kalenderidis, ülkesinde bir televizyon programına konuk oldu. Yenişafak'ta yer alan habere göre Türkiye-Yunanistan arasında yaşanan gerilime ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kalenderidis, Türk SİHA'larının 'Yunan adaları' üzerinde cirit attığını ifade etti.

"ERMENİLERİN BAŞINA GELENLER BİZİM DE BAŞIMIZA GELEBİLİR"
Türk SİHA'larının her şeyi hedeflediğini belirten Kalenderidis, "Dağlık Karabağ'da Ermenilerin başına gelenler bizim de başımıza gelebilir. Böyle giderse biz de Ermeniler gibi Türk SİHA'larının kurbanı olacağız" ifadelerini kullandı.

"YUNAN HÜKÜMETİ NEDEN HİÇBİR ŞEY YAPMIYOR"
Türkiye'nin adalar üzerinde alçak uçuş yaparak Yunan egemenliğini ihlal ettiğini öne süren Kalenderidis, "Yunan hükümeti neden hiçbir şey yapmıyor. Daha neyi bekliyoruz. Yavaş yavaş Mavi Vatan bölgesinin Türkleşmesine doğru gidiyoruz" dedi.