Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 28.10.2020 15:38
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.10.2020 15:51
ABONE OL

Son dakika: su 13 köyü daha işgalinden kurtardı

Cepheden sıcak haberler gelmeye devam ediyor. Son dakika gelişmesine göre Cumhurbaşkanı , 13 köyün daha Ermeni işgalinden kurtarıldığını duyurdu. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada ise "Terör örgütü PKK ile işbirliği yapacak kadar aciz davranan su, ateşkesleri anında ihlal ederek sivil katliamlara devam ediyor. Azerbaycan Ordusu ise cephede mertçe ve kahramanca mücadeleyle 183 yerleşim yerini işgalden kurtardı, kurtarmaya devam ediyor." ifadelerine yer verildi.

13 köy daha Ermenistan işgalinden kurtarıldı

Cumhurbaşkanı , Azerbaycan sunun 13 köyü daha 'ın işgalinden kurtardığını duyurdu.

Aliyev, Twitter hesabından, "Muzaffer Azerbaycan ordusu, Zengilan'ın Birinci Ağalı, İkinci Ağalı, Üçüncü Ağalı ve Zerneli, Fuzuli'nin Mandılı, Cebrail'in Kazanzemi, Hanağabulak, Çüllü, Kuşçular ve Karaağac, Gubadlı'nın Giyaslı, Edilce ve Gılıcan köylerini işgalden kurtardı. Yaşasın Azerbaycan ordusu. Karabağ Azerbaycan'dır." paylaşımında bulundu.

Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ'da 27 Eylül'de başladığı operasyonda, 4 kent merkezi, 3 kasaba ve 170 civarında köy ile bazı önemli tepeleri Ermenistan'ın işgalinden kurtarmıştı.

TÜRKİYE'DEN FLAŞ AÇIKLAMA
Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada ise "Terör örgütü PKK ile işbirliği yapacak kadar aciz davranan Ermenistan Ordusu, ateşkesleri anında ihlal ederek sivil katliamlara devam ediyor. Azerbaycan Ordusu ise cephede mertçe ve kahramanca mücadeleyle 183 yerleşim yerini işgalden kurtardı, kurtarmaya devam ediyor." denildi.

"İNTİKAMINI SAVAŞ ALANINDA ALACAĞIZ"
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın saldırısında hayatını kaybeden Berde sakinlerinin intikamını savaş alanında alacaklarını duyurdu.

Aliyev, Twitter hesabından, "Berde'de Ermenistan silahlı kuvvetlerinin füze saldırında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Berde sakinlerinin intikamı alınacak ve işgalcilere savaş alanında gereken yanıt verilecektir." paylaşımında bulundu.

Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın Berde şehir merkezine düzenlediği misket bombalı saldırıda 21 sivil yaşamını yitirmiş, 70 kişi yaralanmıştı.