Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 26.10.2020 16:44
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.10.2020 18:39
ABONE OL

'da kasabasındaki evler sadece 1 euro!

'nın 'ndaki evler adeta sudan ucuz fiyata sanışa sunulacak. Adanın isimli kasabasında yer alan terk edilmiş evler, 1 eurodan başlayan fiyatlarla satılacak.

AA
Evlerin fiyatı sadece 1 euro!

İtalya'nın Sicilya Adası'nda yer alan Salemi kasabasındaki terk edilmiş evlerin 1 avrodan başlayan fiyatlarla satışa çıkartılacağı belirtildi. CNN'deki haberde, Salemi'deki evlerin gelecek ay 1 eurodan başlayan fiyatlarla açık artırma usulü satılacağı kaydedildi.

YENİDEN CANLANMA İÇİN
Salemi Belediye Başkanı Domenico Venuti, Sicilya'nın Belice Vadisi'nde 1968'de yaşanan depremin ardından en az 4 bin kişinin kasabayı terk ettiğini belirterek, Salemi'ye yeni bir soluk gelmesi için böyle bir proje başlattıklarını kaydetti.

3 BİN EURO TEMİNAT İSTENİYOR
Projeye göre, alıcı birden fazla ev alabiliyor fakat her ev için 3 bin euro (28 bin TL) teminat ödenmesi gerekiyor. Eğer ev 3 yıl içinde yenilenebilirse teminat alıcıya geri veriliyor.

İlgililerin Salemi'yi ziyaret etmelerine gerek olmadığını ifade eden Venuti, alıcıların talip oldukları evin restorasyonu için detaylı bir plan göndermeleri gerektiğini söyledi.

İTALYA'DA BENZER PROJELER YAPILMIŞTI
İtalya'nın bazı kasabalarında da benzer projeler hayata geçirilmişti. Napoli yakınlarındaki Ortaçağ kasabası Bisaccia'da evler 2019 yazında 1 avrodan satışa konulmuştu. Bisaccia'dan ev almak isteyenlerin satıştan sonra restorasyon ve ikamet taahhüdü vermesi gerekiyordu.