Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 31.03.2020 13:31
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 31.03.2020 13:35
ABONE OL

’ın o hareketi büyük tepki çekti!

İlk olarak Aralık ayında ’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 6 kıtayı esir alan koronavirüs 40 bini aşkın kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Dünya Sağlık Örgütü’nün küresel salgın olarak ilan ettiği koronavirüsün damlacıklar halinde bulaştığı bilinirken İngiliz bakanının basın açıklamasında yaptığı hareket ’yi ayağa kaldırdı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson’un koronavirüse yakalandığının açıklanmasının ardından ülke ile ilgili haftalık bilgilendirmeleri yapan ’ın sayfaları çevirirken elini yalaması büyük tepki çekti.

İngiliz bakanın o hareketi büyük tepki çekti!

Son dakika haber: 'de Başbakan Johnson'un koronavirüs olmasıyla halkı bilgilendirme açıklamalarını Başbakan yerine yapan Dominic Raab, İngiliz köşe yazarlarının eleştirilerine hedef oldu.

'ın basın önünde açıklama yaparken sert ve sinirli bir havası olduğunu belirten İngiliz köşe yazarları, Raab'ın tehditkar bir tutumu olduğunu ifade etti. Dışişleri Bakanı Raab'ın, konuşma sırasında sayfaları çevirmek i elini ağzına götürmesi de eleştirilerin hedefindeydi. Sosyal medya kullanıcıları, Raab'ın sayfaları çevirmek için elini yalamasını koronavirüs tedbirlerine en başta kendisinin uymaması olarak yorumladı.

Raab, pazartesi günü yaptığı haftalık bilgilendirme açıklamalarında, yurtdışında seyahat yasakları sebebiyle mahsur kalan İngiliz vatandaşlarına değindi. Seyahat veya tatil amacıyla yurtdışında mahsur kalan İngilizlerin yüzbinlerce olduğunu belirten Dominic Raab, mahsur kalanları kurtarmak için 75 milyon pound'luk bütçe ayırdıklarını ifade etti.