Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 26.03.2020 10:29
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.03.2020 10:35
ABONE OL

: 'den umut veren virüs haberi! Son iki günde yurt içi kaynaklı yeni Kovid-19 vakası görülmedi

haberi... virüsün sıfır noktasından güzel haber geldi. 'de son iki günde tespit edilen tüm yeni tip (Kovid-19) vakalarının tümünün, ndan gelen ve virüsü orada kapmış kişiler olduğu bildirildi. Çin'de son 24 saatte yeni tip koronavirüs nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetti. Ülkede şu ana kadar görülen toplam vaka sayısı 81 bin 171'e, can kaybı sayısı ise 3 bin 277'ye ulaştı.

Sıfır noktasından güzel haber!

Ulusal Sağlık Komisyonu, ülkede son 24 saatte 67 vakanın tespit edildiğini, bunların tamamının kaynaklı olduğunu duyurdu.

Komisyon, önceki gün tespit edilen 47 vakanın tamamının da yurt dışı kaynaklı olduğunu bildirmişti.

Ülkede en son 15 Mart'ta, yurt içinde ortaya çıkan yeni vakaların sayısı yurt dışı kaynaklı olanlardan daha fazlaydı.

Veriler, salgını "ihraç eden" ülke konumundaki Çin'in vaka "ithal etmeye" başladığına işaret ediyor.


EYALETLER ACİL DURUM SEVİYESİNİ DÜŞÜRÜYOR
Ülkede Kovid-19 salgınının yurt içindeki yayılımı büyük ölçüde kontrol altına alınırken, eyalet yönetimleri acil durum seviyelerini düşürmeye başladı.

Ülkenin doğusundaki Cıciang ve güneybatıdaki Çonçing eyaletlerinin ardından, güneybatıdaki Siçuan ve kuzeydoğudaki Heilongciang eyaletleri acil durum seviyesini 2'den 3'e düşürdü.

Kuzeybatıdaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde ise alarm seviyesi 22 Mart'tan itibaren en düşük düzey olan 4'e indirilmişti.

SALGININ ORTAYA ÇIKTIĞI EYALETTE HAYAT NORMALE DÖNÜYOR
Öte yandan, salgının ortaya çıktığı kentinin merkezi olduğu Hubey eyaletinde yeni veya şüpheli vakaya rastlanmadığı bildirildi.

Dışarıdan ulaşımın kesildiği Vuhan kentinde trafik kısıtlamalarının kaldırılması ve şehir içi ulaşımın yeniden başlamasıyla hayat yavaş yavaş normale dönüyor. Eyalet yönetimi kente dışarıdan seyahat kısıtlamasının iki hafta içinde kaldırılacağını duyurdu.

Çin'de son 24 saatte yeni tip virüs nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetti. Ülkede şu ana kadar görülen toplam vaka sayısı 81 bin 171'e, can kaybı sayısı ise 3 bin 277'ye ulaştı.

kalan karakter 1000

rmzn rmzn

tüm dünya ülkeleri çini uyarsın vahşi hayvan pazarını süresiz kapatıp yasaklansın .bundan sonra böyle bir tehdit karşısında çinden tazminat alalım.tüm coronavirüslerin ana kaynağı artık çin olmasın yeter artık bu pislik vahşi hayvan satıcıları ve yiyicelerden kurtulalım...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.03.2020 13:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.