Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 25.03.2020 Gazete
ABONE OL

'de yeni virüs! Hanta virüsü nedir, nasıl bulaşır?

'in Yunnan eyaletinden Shandong'a otobüsle dönen bir kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Yapılan test sonucunda ölen kişinin Hanta virüsünü taşıdığı ortaya çıktı. Otobüste bulunan 32 kişi de karantinaya alındı.

Hanta paniği!

Çin'in Yunnan eyaletinden Shandong'a otobüsle dönen bir kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Yapılan test sonucunda ölen kişinin Hanta virüsünü taşıdığı ortaya çıktı. Otobüste bulunan 32 kişi de karantinaya alındı.

HANTA VİRÜSÜ NEDİR?
Kemirgenler yoluyla insanlara bulaşan Hanta virüsünün öldürücü olduğu ifade ediliyor. Griple benzerlik belirtiler gösteren Hanta virüsünde hastalık bulaşan kişilerde; ateş ve titreme, böbreklerde fonksiyon bozukluğu, baş sı, kas, kol ve bel ağrısı, öksürük, solunum bozukluğu, deri veya ciltte kanama gibi belirtiler görülebileceği bildiriliyor...

NEREDEN BULAŞIYOR?
Farelerin ve bazı kemirgenlerin taşıdığı Hanta virüs; kemirgenlerin dışkısı ve idrarı yoluyla enfekte ortamı yaratarak insanlara bulaşıyor...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.