Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 27.02.2020 00:18
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.02.2020 00:18
ABONE OL

Nijerya'da 171 silahlı çete üyesi yakalandı

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın Akwa İbom eyaletinde, silahlı çetelere yönelik operasyonlarda 171 kişi yakalandı. Geçen yıl nisan ve temmuz arasında düzenlenen "Puff Adder Operasyonu" kapsamında, 2 bin 504 çete üyesi yakalandı ve fidye için kaçırılan 207 kişi kurtarıldı.

Nijerya'da 171 silahlı çete üyesi yakalandı

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın Akwa İbom eyaletinde, silahlı çetelere yönelik operasyonlarda 171 kişi yakalandı.

Akwa İbom Eyaleti Emniyet Müdürü Imohimi Edgal, basına yaptığı açıklamada, eyaletin farklı bölgelerinde çetelere yönelik operasyonlar düzenlendiğini söyledi.

Operasyonlarda 171 çete üyesinin yakalandığını aktaran Edgal, önemli miktarda mühimmatın da ele geçirildiğini kaydetti.

Edgal, operasyonlarda silahlı kişilerin kaçırdığı 19 kişinin de kurtarıldığını dile getirdi.

Nijerya'da 2008'de çoban ve çiftçi çatışmalarıyla başlayan sorunlar, 2015'ten itibaren adam kaçırma ve soygun girişimlerine dönüştü.

Ülkede geçen yılın ilk yarısında silahlı çeteler tarafından düzenlenen saldırılarda, bin 460 kişi hayatını kaybetti.

Geçen yıl nisan ve temmuz arasında düzenlenen "Puff Adder Operasyonu" kapsamında, 2 bin 504 çete üyesi yakalandı ve fidye için kaçırılan 207 kişi kurtarıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.