Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 27.02.2020 01:39
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.02.2020 01:39
ABONE OL

Lombardiya Valisi Fontana'dan korkutan açıklama: Kendimi tecrit ediyorum

'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından hayatını kaybedenlerin sayısı 12 olurken vaka sayısı da 400'e yükseldi. Bu gelişmelerin ardından koronavirüsün hızla yayıldığı 'tan canlı yayın yaparak vatandaşlara uyarılarda bulundu. Lombardiya Valilik personelinden birinde koronavirüs tespit edildiğini bu yüzden herkesin teste tabi tutulduğunu açıklayan Vali Fontana kendisinde virüs tespit edilmediğini ve bir dizi önlem aldığını dile getirerek, "Kendimi tecrit ediyorum." dedi.

Kendimi tecrit ediyorum

'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından hayatını kaybedenlerin sayısı 12 olurken vaka sayısı da 400'e yükseldi. Bu gelişmelerin ardından koronavirüsün hızla yayıldığı 'tan canlı yayın yaparak vatandaşlara uyarılarda bulundu.KENDİMİ TECRİT EDİYORUM
Valilik personelinden birinde koronavirüs tespit edildiğini bu yüzden herkesin teste tabi tutulduğunu açıklayan Vali Fontana kendisinde virüs tespit edilmediğini ve bir dizi önlem aldığını dile getirerek, "Kendimi tecrit ediyorum." dedi.

YAYILMASINI ÖNLEMEK İÇİN SAVAŞIYORUZ
Fontana, konuşmasının sonunda maske takarak, "Virüsün yayılmasını önlemek için savaşıyoruz." dedi.

Öte yandan, koronavirüsün hızla yayıldığı Lombardiya bölgesindeki Codogno, Casalpusterlengo ve Lodi beldelerindeki hastanelere İtalyan jandarmasının sağlık işlerinden sorumlu ekiplerinin gönderildiği ve ekiplerin koronavirüse ilişkin analizler yaptıkları bildirildi.

Koronavirüs vakalarının yoğun görüldüğü İtalya'nın kuzeyindeki Lombardiya ve Veneto bölgelerindeki pek çok kent ve kasabada tüm kamu işleri ve sosyal etkinlikler durdurulurken, iş yerleri ve okulların faaliyetlerine bir hafta zorunlu ara verilmişti.

Başbakan Giuseppe Conte de 22 Şubat Cumartesi günü olağanüstü topladığı Bakanlar Kurulunda, koronavirüsün hızla yayıldığı bölgelerin karantinaya alınarak, giriş-çıkışların sınırlandırıldığını açıklamıştı.

Türk da bugün yaptığı açıklamayla, Türk vatandaşlarına, zorunlu olmadıkça İtalya'da koronavirüs vakalarının yoğun görüldüğü bölgelere seyahat etmemeleri tavsiyesinde bulunmuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.