Bugünkü
Takvim

Son dakika: Libya'da darbeci Hafter milislerinden Trablus'un farklı noktalarına roketli saldırı

Libya'nın doğusundaki gayri meşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’e bağlı milisler, başkent Trablus'un farklı noktalarına roketli saldırı düzenledi. UMH topçuları Hafter milislerinin Hadba bölgesindeki saldırılarına karşılık verdi. Saldırılar nedeniyle Mitiga Havalimanında uçuşlar 2 saat durduruldu.

  • Dünya
  • 26.02.2020 01:56
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.02.2020 01:56
ABONE OL
Darbeci Hafter'den Trablus'a roketli saldırı

Birleşmiş Milletler nezdinde meşru Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı "Öfke Volkanı Operasyonu" sözcüsü Mustafa el-Mecei, yaptığı açıklamada, Hafter milislerinin Trablus'un Hadba bölgesine roketlerle saldırı düzenlediğini söyledi.

UMH'ye bağlı askeri güçlerin, saldırıların yapıldığı noktalara topçu atışlarıyla misli ile karşılık verdiğini kaydeden Mecei, saldırıların gece yarısına kadar devam ettiğini belirtti.

Hafter milisleri dün Trablus'un Seba bölgesine 5, Salahaddin ve Ayn Zara bölgelerindeki sivil yaşam alanlarına birer olmak üzere toplam 7 adet Grad roketi atmıştı.

MİTİGA HAVALİMANI'NA SALDIRI
Öte yandan Libya Ahrar televizyon kanalı, Trablus'un dışarı açılan tek kapısı olan Mitiga Havalimanı'na roketli saldırı düzenlendiğini duyurdu. Saldırılar nedeniyle havalimanında uçuşların 2 saat durduğu sonra yeniden normale döndüğü belirtildi.

Şubat ayı başından bu yana Hafter milisleri Mitiga Havalimanı'nı 3 defa hedef almış, kısa süreli durdurulan uçuşlar birkaç saat sonra tekrar başlamıştı. Daha önce 3 ay kapalı kalan Mitiga Havalimanı, 12 Aralık 2019'da yeniden açılmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.