Bugünkü
Takvim

Coronavirüs (- 19) 4 dakikada bir can alıyor

'in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Coronavirüs'ün (- 19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 75 bin 700'ü geçti. Yetkililer, her 4 dakikada 1 kişinin öldüğünü, her 60 saniyede de bir kişinin virüs kaptığını söyledi.

ABONE OL
4 dakikada bir can alıyor
Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Coronavirüs'ün (- 19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 75 bin 700'ü geçti. Covid-19 salgınında toplam 2 bin 128 kişi hayatını kaybetti. ana karasında 2 bin 118, Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde 2, 'da 2, 'da 3, Tayvan, ve 'da da birer kişi Covid- 19 nedeniyle hayatını kaybetti. Yetkililer, her 4 dakikada 1 kişinin öldüğünü, her 60 saniyede de bir kişinin virüs kaptığını söyledi.Yeni tip Coronavirüs'ün, kısa sürede diğer kent ve ülkelere yayılması üzerine Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) "acil durum" ilan ettiğini duyurmuştu. Bu arada İran'da Coronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 10 olduğu iddia edildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.