Bugünkü
Takvim

Nazarbayev’in torunu iltica etti

Kazakistan'ın eski Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in torunu Aysultan (29), İngiltere'ye siyasi iltica başvurusu yaptı. Özbekistan'ın ilk cumhurbaşkanı İslam Karimov'un torunu olan Recall da 2018'de İngiltere'ye sığınmıştı.

ABONE OL
Nazarbayev’in torunu iltica etti
Kazakistan'ın eski Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in torunu Aysultan (29), İngiltere'ye siyasi iltica başvurusu yaptı. Can güvenliği olmadığını söyleyen Aysultan'ın, dedesi Nursultan Nazarbayev ve şu anda Senato Başkanı olan annesi Dariga Nazarbayev ile ilişkileri kopmuş, babası yolsuzluk iddiaları yüzünden Kazakistan'a iadesi istenmişken Avusturya'da hapishanede ölmüştü. Aysultan Nazarbayev, Kazakistan ve Rusya'da bazı yöneticilerin yılda 1.5 milyar dolar yolsuzluk yaptıklarını, Kazakistan gazının yok pahasına Gazprom'a satılarak büyük kazanç elde edildiğini, bunlarla ilgili elinde belgeler olduğunu ileri sürerek, sığınma kararını açıkladı. Özbekistan'ın ilk cumhurbaşkanı İslam Karimov'un torunu olan Recall da 2018'de İngiltere'ye sığınmıştı.Aysultan Nazarbayev

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.