Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 02.12.2019 18:45
  • Son Güncelleme: 02.12.2019 19:18

'dan flaş açıklaması! "Tüm yolları kapattılar"

Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri, , ve 'in, İran'ı çökertme peşinde olduğunu savunarak, "ABD'liler, son iki yılda kelimenin tam anlamıyla ülke ekonomisinin tüm yollarını kapattı." dedi.

İran'dan flaş açıklama! Tüm yolları kapattılar

Başkent Tahran'da Ulusal İhracat Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Cihangiri, yönetiminin 'ın ihtiyacının büyük bölümünü karşılayan ürünleri tespit ederek den sonra petrokimya, alüminyum, çelik, taşımacılık ve sigorta şirketlerini de yaptırım kapsamına aldığını ve gemilerin sigortasız hareket edemediğini belirtti.

ABD'nin İran ekonomisi için tayin edici öneme sahip altyapıya ve kalemlere yaptırım uyguladığını ve çok yakın ilişkilere sahip oldukları "İran dostu ülkelerin" bile petrolü almaya cesaret edemediğini dile getiren Cihangiri, şunları kaydetti:

"Mevcut şartlar devrimden sonraki en ağır şartlar. İran bugün tehlikededir. ABD'liler, son iki yılda kelimenin tam anlamıyla ülke ekonomisinin tüm yollarını kapattı. ABD, Suudi Arabistan ve İsrail, İran'ı çökertmenin peşinde. Onlara karşı koymanın tek yolu birlik ve bütünlük içinde hareket etmektir."

Son iki yılda tüm ekonomik ve psikolojik baskılara rağmen ağır şartlar karşısında kendi ayakları üzerinde durduklarını savunan Cihangiri, "ABD'liler, ekonomik ve psikolojik alanda uyguladıkları maksimum baskı politikasıyla İran'ın ham petrol ihracatını sıfıra indirmeyi başaramadı. Petrolümüzü başka yöntemlerle satmaya devam ediyoruz. Petrol satışı için yeni yöntemler uyguluyoruz." açıklamasında bulundu.

kalan karakter 1000

SÜPER TÜRKİYE 2071 SÜPER TÜRKİYE 2071

Ülke yönetmek yatıp devlet kesesinden yemek,içmek sonra tepeden bakmak değildir. Ülke yönetmek hem askeri hem de ekonomik olarak her türlü saldırıya karşı hazır olmak dır. Başkaların elindeki her türlü silahı iyi keşfetmek ve saldırıyada geçmekdir.iran ırakda ve suriyede yaptıkların bedelini ödemedi.bir gün bunları çok ağır ödeyecektir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.12.2019 19:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.