Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 22.11.2019 17:30
  • Son Güncelleme: 22.11.2019 17:35

Başkanı Trump: Senato'da yargılama istiyorum

Avukatı 'yi 'da 'harika suç savaşçısı' olduğu için görevlendirdiğini savunan Başkanı Trump, Senato'da yargılama istediğini söyledi.

ABD Başkanı Trump: Senato'da yargılama istiyorum

Başkanı , favori televizyon kanalı 'e telefon bağlantısı yaptı ve azil sürecinde gelinen noktayı değerlendirdi.

Avukatı 'yi 'da 'harika suç savaşçısı' olduğu için görevlendirdiğini savunan Trump, Senato'da yargılama istediğini söyledi.

ABD lideri, daha önce Kongre'de hakkında yürütülen azil soruşturmasında ifade vermeyi ciddi bir şekilde değerlendireceğini açıklamıştı.

ABD'de halihazırda Senato'nun kontrolü Trump'ın partisi Cumhuriyetçilerde.

Başkanın azli için, 'nde salt çoğunluk, jüri görevi üstlenerek nihai kararı veren Senato'da ise üçte iki çoğunluk gerekiyor.

ABD'de geçen yıl yapılan ara seçimlerde Temcilciler Meclisi'nde çoğunluk Demokratlara geçmişti.

435 üyeli Temsilciler Meclisi'nde 235 Demokrat, 198 Cumhuriyetçi üye var. 2 sandalye ise halen boş.

100 üyeli Senato'da ise 53 Cumhuriyetçi, 45 Demokrat, 2 de bağımsız üye var.

kalan karakter 1000

Alp Alp

İftira çok zaman kıskançlıktan ve insanın kendisine olan saygısını kaybetmesine ileri gelir. FR. W. FOERSTER Amerikada neler oluyor Obama herşeyi yüzüne gözüne bulaştırdı. Obamacılar şimdi Trump la uğraşıyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.11.2019 01:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.