Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 08.11.2019 01:29
  • Son Güncelleme: 08.11.2019 01:29

'ta gösterilerine müdahale sırasında 3 kişi öldürüldü

'ın Basra vilayetindeki gösterilerine müdahale sırasında çıkan olaylarda 3 kişi öldü, 30 kişi yaralandı. Birleşmiş Milletler Irak Misyonu, 1 Ekim'den bu yana devam eden gösterilerde, 254 kişinin hayatını kaybettiğini, binlercesinin yaralandığını duyurmuştu.

Irak'ta ölü sayısı artıyor

'ın Basra vilayetindeki gösterilerine müdahale sırasında çıkan olaylarda 3 kişi öldü, 30 kişi yaralandı.

Basra vilayetinde bilgi veren bir sağlık görevlisi, ölü ve yaralıların, güvenlik güçlerince vurulduğunu söyledi.

Görgü tanıkları, güvenlik güçlerinin, vilayet binası önündeki protestocuları dağıtmak için aşırı güç ve gerçek mermi kullandığını dile getirdi.

IRAK'TAKİ KANLI GÖSTERİLER
Iraklılar, işsizlik, yolsuzluk ve kamu hizmeti yetersizliğini protesto etmek amacıyla ülkenin çeşitli bölgelerinde gösteriler düzenliyor. Ülkede 1 Ekim'de harekete geçen eylemciler, Erbain törenleri nedeniyle ara verdikleri gösterilere 25 Ekim'de yeniden başlamıştı.

Birleşmiş Milletler Irak Misyonu, 1 Ekim'den bu yana devam eden gösterilerde, 254 kişinin hayatını kaybettiğini, binlercesinin yaralandığını duyurmuştu.


kalan karakter 1000

Dulqarnein Dulqarnein

Hatirlamaya idrak etmeye/suurlu kalmaya ve bazen "suursuz kalmaya" izin veren EN TATLI/DÜSÜNCELI EN Merhametli EN YÜCE DOST ALLAHA hamdolsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.11.2019 17:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.