Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 06.11.2019 19:35
  • Son Güncelleme: 06.11.2019 19:36

'da ırkçılar, lokantasına saldırdı

'da kökenli iş yerlerine yapılan lara bir yenisi daha eklendi. Frankfurt yakınlarında Enkheim yerleşim yerinde faaliyet gösteren " evi" isimli Türk kökenli lokanta iki ayrı ırkçı saldırıya uğradı. Gece saat 03.00 sıralarında meydana gelen saldırının ardından 13 bin euroluk maddi hasar meydana geldi.

Almanya'da ırkçılar, Türk lokantasına saldırdı
Gecenin geç saatlerinde Neo Naziler tarafından camlarının kıran lokantasının saldırıya uğramasına Enkheim'da ikamet eden Almanlar tepki gösterdi. Yıllardır Türk ve diğer yabancılarla huzur içinde yaşadıklarını belirten Almanlar, komşularına yapılan saldırının kendilerine yapıldığını belirterek tepkilerini ortaya koydu."Enkheimer Kebap evi" sahibi Murat 6 yıldır lokanta işletmeciliği yaptığını ve bu zamana kadar defalarca sözlü saldırıya maruz kaldığını ve son iki ayda iki fiziki saldırısı uğradığını ifade ederek, "Saldırıdan sonra bölgemizde faaliyette bulunan Alman sivil toplum örgütleri tarafından bizi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini bildirdi. İki ay önce yapılan saldırıdan sonra polis dışarıyı gösteren kameraları söktürdü. Şüphelendiğimiz şahısları takibe bile almadı. Önlem almadılar ve bu vurdumduymazlık ırkçıları cesaretlendiriyor" dedi.

Bayrak ayrıca polisin tutumunun da kabul edilemez olduğunu sözlerine ekledi.

kalan karakter 1000

Bekir Bekir

Çocuklarımız okulda kendi Ad’larını veya isimlerini İngilizce kullanmıyor çocuklarımız Türk kökenliyim diyemiyor durum bu. Öğretmeni, Polisi, Irkçı.!!! Romanya,lılar, Polanya’lılar, Portekiz’ler Sırplar.... Bunlar Yabancı sayılmıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.11.2019 23:21
Türk Hans Türk Hans

Türk ve Müslüman olduğumuz için Avrupa’da dışlanıyoruz aşağılanıyoruz. Örnek: “patron işçisini atmak için bahaneler arar” Avrupa Hıristiyan Birliği’ Aralarında Müslüman istemiyor.. Ama ırkçı değiliz herkese aynıyız diyorlar ama amma amma amma...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.11.2019 22:42
Mahmut Mahmut

Irkçı Saldırılar çoğaldı. Alman polisi Karakolda Türk Vatandaşını döverek komalık ediyor Türk olduğumuz için dövülüyoruz aşağılanıyoruz. Alman ve Türk hükümetleri neden Türkleri korumuyor? neden? Almanya’da yaşayan bazı Türkler bütün Almanya’daki Türkleri koruyacakmış yandık valla.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.11.2019 22:16
Gurbetçi Gurbetçi

Bu ırkçı saldırıların gazetelerde duyulanları, birde gazetede yazılmayanları var Alman Hükümeti neden harekete geçmiyor? Saldırılarda Yaralananlar, sakat kalanlar cabası bizim hükümetimiz neden hesap sormuyor Alman Hükümetinden?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.11.2019 22:05
Yıldırım Yıldırım

Bazı Türkler korkmayın biz sizi koruruz diye yazıyorlardı noldu şimdi koruyabildinizmi? Geriden artistlik yapmak kolay ama saldırılarda yoksunuz.!!! Biz korktuğumuzu güvenliğimiz kalmadı ırkçı saldırılar çoğaldı diye feryat ederken kendini koruyamayanlar laf ebeliği yapmasa iyi olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.11.2019 21:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.