Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 30.10.2019 16:12
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.10.2019 16:23
ABONE OL

kanalı CBN sahte hesap üzerinden 'yi karalamaya çalıştı

'de yayın yapan CBN News isimli televizyon kanalı, Milli Savunma Bakanı adına açılmış sahte bir sosyal medya hesabından yapılan paylaşımı yayınlayarak, 'nin 'yi işgal planlarının olduğunu iddia etti.

Özellikle bölgede bulunan sivil halka yönelik gösterdiği hassasiyetle bilinen, YPG terör unsurlarını defetmek üzere harekat düzenleyen Türk ordusu, medyası tarafından karalanmaya çalışılıyor.

ABD'de yayın yapan ve aşırı sağ yanlısı görüşleriyle bilinen CBN News platformu, skandal bir yayına imza attı.

TÜRKİYE'NİN ANLAŞMAYI İHLAL ETTİĞİNİ İDDİA ETTİLER
'nin 'deki terör örgütlerine yönelik gerçekleştirdiği kapsamında Rusya ile yaptığı 150 saatlik mutabakatı konu alan yayında, Türkiye ile ilgili hadsiz ifadeler kullanıldı.

"Türkiye anlaşmanın şartlarını ihlal ederek bölgedeki Hristiyan ve Kürtleri evlerini terk etmeye zorluyor" başlığıyla yayınlanan haberde, DEAŞ elebaşı Bağdadi'nin ölümünden sonra bölgeyi, DEAŞ'tan daha büyük bir tehdit olarak Türkiye zulmünün beklediği ifade edilirken, Türk ordusunun bölgede katliamda bulunacağına yönelik imalar yer aldı.

"SURİYE'Yİ İŞGAL EDECEKLER"
Program sunucuları, hadsiz ve yalan ifadeler kullanmaya çekinmezken, Savunma Bakanı 'a ait olduğunu iddia ettikleri sahte bir Facebook hesabı görüntüsünü ekrana yansıtarak Türkiye'yi işgalci bir devlet gibi göstermeye çalıştı.

Sunucular, Türkiye sınırlarının kuzey Suriye'yi de içine aldığı sahte bir görüntünün gösterildiği kareler ardından, "Türk Savunma Bakanı, ülkenin asıl niyetini paylaştı" yorumlarında bulundu.

SAHTE HARİTA KORKUTTU
Türkiye'yi genişletilmiş yeni sınır çizgileriyle gösteren sahte harita ise, bölgede etkin ve güçlü bir Türkiye figüründen korkan ABD'li medya tarafından ise endişeyle karşılandı.