Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 27.10.2019 11:50
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.10.2019 11:50
ABONE OL

'dan muhalif na !

’de lerden büyük hezimetle çıkan , kendisinin yolsuzluklarını ortaya çıkaran muhalif gazete sahibini etti. Ses kayıtlarına göre Netanyahu, gazetesinin sahibi 'e "Beni devirmeye çalışırsan, sahip olduğum her şeyle seninle uğraşırım ve bu benim hayatımın görevi olur" diye tehdit ediyor.

Binyamin Netanyahu'dan gazete patronuna tehdit!

'de lerde hükümet kurabilmek için yeterli milletvekili çıkaramayan , muhalif gazetesinin sahibi 'i ettiği ortaya çıktı.

Yolsuzluk hakkında yapılan bir haber üzerine gazete sahibini arayan Netanyahu, "Beni devirmeye çalışırsan, sahip olduğum her şeyle seninle uğraşırım ve bu benim hayatımın görevi olur" dediği ortaya çıktı.

NETANYAHU GAZETENİN BAŞLIKLARINI BEĞENMEMİŞ
Ses kayıtlarına göre, Netanyahu "Yazdığınız raporların hepsi önyargılı" diyor. Gazete sahibi Mozis ise bu eleştire, "Gazete yazarlarının fikri nerede?" yanıtını veriyor. Bu cevap üzerine Netanyahu, "Haber başlıklılarınız, her şeyiniz ön yargılı." yanıtını veriyor.

NETANYAHU HAKKINDA ÜÇ AYRI DOSYA BULUNUYOR
Bunlardan "4000 numaralı" telekomünikasyon yolsuzluğu soruşturması kapsamında Başbakan Netanyahu, Shaul Elovictch'in sahibi olduğu "Bezeq" medya şirketine ait "Walla News" adlı internet sitesinde, ailesi lehine haberlere yer verilmesi karşılığında söz konusu şirkete 276 milyon dolar değerinde mali imtiyaz sağlamakla suçlanıyor.

1000 numaralı dosyada ise Netanyahu'nun 2007 ile 2016 yılları arasında iş adamlarından "hediye" adı altında 283 bin dolar değerinde puro, şampanya, mücevher ve uçak bileti aldığı iddia ediliyor.

2000 numaralı dosyada da Netanyahu hakkında, "rüşvet aldığı, yolsuzluk yaptığı ve görevini kötüye kullandığı" yönünde suçlamalar yer alıyor.