Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 21.10.2019 21:59
  • Son Güncelleme: 21.10.2019 21:59

'dan itiraf gibi açıklaması: İzleyici gibi seyrettik

Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer, 'nin kuzeyinde "uluslararası kontrol edilen oluşturulmasını" önerdi. Suriye'deki durumun Avrupa ve Almanya'nın güvenlik çıkarlarını ciddi şekilde etkilediğini kaydeden Karrenbauer, ancak bugüne kadar Almanya ve Avrupa'nın durumu sadece "izleyici gibi seyrettiği'' itirafında bulundu.

Almanya'dan itiraf gibi Suriye açıklaması

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı ve Savunma Bakanı Karrenbauer, Alman Haber Ajansı DPA'ya yaptığı açıklamada, 'nin kuzeyinde "uluslararası kontrol edilen güvenli bölge oluşturulmasını" önerdiklerini belirtti.

Karrenbauer, Başbakanı Angela Merkel'in öneriye onay verdiğini ve Batılı müttefiklere bunu ilettiklerini ifade etti.

Brüksel'de perşembe günü yapılanacak NATO Savunma Bakanları toplantısında öneriyi gündeme getirileceklerini ifade eden Karrenbauer, bu girişimin Avrupa için mantıklı olacağını dile getirdi.

Karrenbauer, "Bu çözümün neye benzeyeceği sorusunun cevabı, oradaki gerilimi azaltmak amacıyla Türkiye ve Rusya da dahil olmak üzere uluslararası olarak kontrol edilen bir güvenlik bölgesi oluşturmakta yatıyor. Burada teröre karşı mücadele ve DEAŞ teröristlerine karşı mücadeleyi sürdürmeyi hedefliyoruz. Amaçlardan bir diğeri de Birleşmiş Milletler kararını takiben yeni başlayan anayasal süreci devam ettirmek." ifadesini kullandı.

Bakan Karrenbauer, bu önerinin Federal Meclis (Bundestag) tarafından da kabul görmesi gerektiğini aktardı.


AVRUPA İZLEYİCİ GİBİ SEYRETTİ
Suriye'deki durumun Avrupa ve Almanya'nın güvenlik çıkarlarını ciddi şekilde etkilediğini kaydeden Karrenbauer, ancak bugüne kadar Almanya ve Avrupa'nın durumu sadece "izleyici gibi seyrettiği'' itirafında bulundu.

kalan karakter 1000

Şerif Şerif

Adiler daha önce nerdeydiniz şerefsiz kanı bozuklar ama suç sizde değil size boyun eğen müslümanlarda

Aynı Görüşte misiniz?
evet101
hayır4
cevapla 21.10.2019 23:30
ACIMASIZCA ACIMASIZCA

eger süriyeye AVRUPA ordu göndermeye kalkarsa, abd ve rusyaya görev verin, görev budur: "o AB li askeri tasiyan ucaklari KAZAen indirin"...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.10.2019 22:24
ömer ismail kütükcü ömer ismail kütükcü

biz savaşalım biz ölelim bunlarda bedavadan kontrol için ortaya çıksınlar. yahu zaten biz kontrolü sağlamak için oradayız. avrupa anın ne işi var.?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.10.2019 22:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.