Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 12.10.2019 12:54
  • Son Güncelleme: 12.10.2019 13:05

Devlet Başkanı 'den açıklaması

Son dakika haberine göre; lideri , ’nin gelecekteki yönetiminin böyle bir karar alması durumunda ’nın askerlerini bu ülkeden çekeceğini belirtti. Putin ayrıca 'Suriye’deki yabancı askeri varlıklar temizlenmeli!' dedi.

Putin'den Suriye açıklaması!

Devlet Başkanı , Russia Today (RT), El-Arabiya ve Sky News Arabia televizyonlarına verdiği röportajda 'nin gelecekteki yönetiminin böyle bir karar alması durumunda Rus askerlerin bu ülkeden çekileceğini söyledi.

Rusya'daki bir televizyon kanalının bir parçasını gösterdiği Arapça yayınlanan röportajda Rus liderin ifadelerine yer verildi.

Putin, "Başka bir ülkenin topraklarında, bu durumdaysa Suriye topraklarında yasalara aykırı olarak bulunanlar bu bölgeyi terk etmeli ve bu tüm ülkeler için geçerli. Eğer Suriye'nin gelecekteki meşru yönetimi, ülkede Rus silahlı kuvvetlerinin bulunmasına gerek duymadığını açıklarsa, bu durum Rusya için de geçerli olacak" ifadelerini kullandı.

Putin ayrıca 'Suriye'deki yabancı askeri varlıklar temizlenmeli!' diyerek sözlerini sonlandırdı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.