Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 12.10.2019 17:38
  • Son Güncelleme: 12.10.2019 17:42

'na ilişkin küstah yorum

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmet Ebul Geyt, 'nin 'nin kuzeyinde yuvalanan terör örgütlerine karşı başlattığı 'na ilişkin küstah bir yorumda bulundu. Ahmet Ebul Geyt harekatı "egemenliğe saldırı" olarak nitelendirdi.

Arap Birliği'nden küstah yorum!

Arap Birliği, 'nin Kuzey 'ye yönelik düzenlediği 'nın ardından 'ın çağrısıyla olağanüstü toplandı. Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmet Ebul Geyt; Türkiye, bölgedeki tek amacının terör koridorunu temizlemek olduğunu defalarca dile getirmesine rağmen Harekatı 'egemenliğe saldırı' olarak yorumladı. Arap Birliği daha önce yaptığı açıklamada da operasyonu 'kabul edilemez' bulduklarını açıklamıştı.

Türkiye'nin operasyon düzenlediği bölgelerde Suriye rejiminden hiçbir kuvvet olmamasına rağmen Barış Pınarı Harekatı'na 'istila' deme küstahlığını gösteren Genel Sekreter, Türkiye'nin operasyonunu kınadı.

ARAP BİRLİĞİ'NDEN KÜSTAH YORUM
Bölgenin yıllardır terör örgütü PKK/'nin işgali altında olmasına ses çıkarmayan Arap Birliği, Türkiye'nin oluşturmak maksadıyla girdiği Fırat'ın doğusundaki harekatla ilgili olarak, "Bu bir Arap devletinin topraklarını istila edip egemenliğine saldırmaktır" yorumunda bulundu.

Arap Birliği'nin dönem başkanı 'ın Dışişleri Bakanı Ali el-Hakim de Türkiye'nin barışçıl operasyonunu kınama gafletinde bulundu. Ali el-Hakim, 2011'de üyelikten çıkarılan Suriye'nin birliğe yeniden alınması çağrısını da yaptı.

ARAP BİRLİĞİ NEDİR?
Arap Birliği 22 Arap ülkesinin üye olduğu bir ittifak topluluğu olarak biliniyor. Birlik Mısır, Irak, , , ve Suriye tarafından 22 Mart 1945'te Mısır'ın başkenti Kahire'de kuruldu.

7 ülkenin kuruluşundan itibaren yer aldığı daha sonra katılımlarla sayının 22'ye yükseldiği toplulukta ana üyelerin yanı sıra daimi gözlemci ülkeler de yer alıyor.

Arap Birliği'ne üye olan ülkeler;

Irak, Suriye, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, BAE, Umman, Yemen, Kuveyt, Mısır, Libya, Tunus, Cezayir, Fas, Moritanya, Sudan, Somali, Filistin, Cibuti, Komorlar

kalan karakter 1000

KIM KIMI REHIN ALIYOR/ALACAK? KIM KIMI REHIN ALIYOR/ALACAK?

istedikleri kadar para ALTIN ELMAS ZÜMRÜD kasalarini doldursalarda, enerji koridorlarini, ticaret koridorlari baskalarin elinde olunca bunlar sadece "hava basit gürltü/ses cikara birligidir". Cok kolay birilerine rehin düsüyorlar, aylar önce yazmistim, cok aylar önce, pkk yok edilir kolayca, SKINTI zaman ister ve cok dikkat/hassasiyet, pkk yok oldu diyelim, su "ARAP NATOSU" meselesi pkk nin boslugunu doldurulmak icin kulanilirsa bir "akil" tarafindan? yenilgiyi kabul etmeyen bir "akil". Ha... nato resmen bitti yazdin, avrupa ordusu kurulamadi yazdin... o zaman bu boslugu rusya türkiye cin abd mi dolduracak ordulari ile? bu 4 ortak askeri birligimi kurar? bir birine karsi cikmamak korkusu nedeni ilemi yoksa dünyayi daha kolay rehin almak icinmi? Bence TÜRKIYE acilen HAK ITTIFAKI kurup manevi ve din kardesi samimi ülkelerle ortak bir askeri yapi kurmali, bi cok kitada GÜC ile ide de yer almak icin. "Akil ve para yetmez GÜC ile de her yerde olabilmen gerek"... güney amerikada bile.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.10.2019 21:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.