Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 09.10.2019 21:15
  • Son Güncelleme: 09.10.2019 21:15

'den "" açıklaması

() sözcülerinden , 'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan "''na ilişkin, "Her türlü , BM Şartı ve uluslararası insani hukuka tam anlamıyla . Siviller ve sivil altyapı uluslararası hukuk gereğince korunmalı." dedi.

BM'den Barış Pınarı Harekatı açıklaması

() sözcülerinden , günlük basın brifinginde 'nin, 'nin kuzeydoğusuna başlattığı "''na ilişkin açıklamada bulundu.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Suriye'nin kuzeydoğusundaki gelişmelerden endişe duyduğunu belirten Haq, "Her türlü , BM Şartı ve uluslararası insani hukuka tam anlamıyla . Siviller ve sivil altyapı uluslararası hukuk gereğince korunmalı." ifadesini kullandı.

Genel Sekreterin Suriye'deki krizin askeri değil, kapsayıcı bir siyasi çözümle mümkün olduğuna inandığını aktaran Haq, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı gösterilmesi gerektiğini vurguladı.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.